Jose „Pepe“ Murcia (antrenor FC Braşov): „Sunt fericit că am debutat cu un succes“

0

În ultimul meci al etapei a treia a Ligii I de fotbal, FC Braşov a învins, aseară, cu 1-0, pe propriul teren, pe Sportul Studenţesc.

Astfel, antrenorul spaniol de la FC Braşov, „Pepe" Murcia, a debutat cu dreptul la primul meci pe banca tehnică a „galben-negrilor".

A fost un joc intens, în care a trebuit să muncim foarte mult pentru  victorie. A fost un meci epuizant, însă este bine că jucătorii au dat totul în teren pentru a câştiga. E foarte greu să menţii acelaşi ritm timp de 90 de minute.

Am avut în prima repriză două mari ocazii de a înscrie, dacă le materializam cred că ne făceam meciul mai uşor. Nu este victoria mea, sau a lui Chipciu, este succesul echipei.

Chipciu şi Cristescu sunt doi jucători de mare valoare. Le-am spus că pentru a reveni la echipa naţională trebuie să joace la un nivel ridicat în fiecare meci
", a precizat Jose Murcia, antrenorul echipei FC Braşov.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!