BC Olimpia Brașov a obținut prima victorie a sezonului

0

Într-un meci din etapa a treia a Campionatului Național de baschet feminin, BC Olimpia Brașov a învins, sâmbătă, în deplasare, pe Universitatea Cluj-Napoca, scor 89-71 (31-15, 20-18, 14-20 și 24-18).

Astfel, brașovencele au obținut o victorie clară, prima a actualului sezon competițional. Fetele antrenate de Dan Calancea au făcut un meci bun și au câștigat trei din cele patru reprize, conducând la pauza mare cu 51-33.

Pentru BC Olimpia Brașov au punctat: Nikolic - 26p, Cazac - 20p, Cursaru - 18p, Kajdacsi - 17p și Ușurelu - 8p. În runda a patra a Campionatului Național, BC Olimpia Brașov va întâlni, în sala „Forex“, pe 19 octombrie, de la ora 16.00, pe Sportul Studențesc.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!