Braşov: Cupa României FC Braşov - Gloria 3-0 / FILMUL MECIULUI

0

FC Braşov este prima echipă calificată în semifinalele Cupei României la fotbal. Aseară, băieţii lui Viorel Moldovan au învins, la pas, cu 3-0, pe Gloria Bistriţa. Golurile au fost marcate de Hadnagy (min. 3), Zaharia (min. 30) şi Ilyes (min. 60), din penalty. VEZI AICI CE AU DECLARAT CEI DOI ANTRENORI LA FINAL VEZI AICI GALERIA FOTO DE LA FC BRASOV - GLORIA

Rezultat final FC Braşov - Gloria Bistriţa 3-0. Braşovenii şi-au luat, astfel, revanşa, după ce sezonul trecut au fost eliminaţi din optimile competiţiei chiar de Gloria Bistriţa. Echipa lui Viorel Moldovan ajunge după o pauză de 22 de ani în penultimul act al Cupei României.

min. 84 - Mihai Roman
a fost schimbat cu Ionuţ Voicu

min. 80 -
Braşovenii au cedat mijlocul terenului. Oaspeţii au o posesie net favorabilă pe acest final de joc, dar fără să ameninţe serios poarta lui Dani Coman.

min. 64 -
ultima schimbare la Gloria Bistriţa: a ieşit Borbely, înlocuit de Diogo Ramos

min. 62 - Ciucă
a primit cartonaşul galben

min. 60 - GOOL FC Braşov !!! 3-0!! Robert Ilyes a punctat din penalty, după ce, în prealabil, căpitanul "stegarilor" fusese faultat în careu de Dinu Sânmărtean !!!

min. 56 - Florin Halagian
efectuează cea de-a doua modificare: iese Velcovici şi intră Băjenaru

min. 53 - Octavian Abrudan
a văzut cartonaşul galben

În tribunele Stadionului Tineretului este prezent şi selecţionerul Răzvan Lucescu.

S-a reluat partida!

Pauză pe Stadionul Tineretului. La finalul primelor 45 de minute, FC Braşov conduce cu 2-0 pe Gloria Bistriţa. Golurile au fost marcate de Attila Hadnagy (min. 3) şi Dorel Zaharia (min. 31).

min. 40 -
schimbare la Gloria Bistriţa: Târnăvean a fost înlocuit cu Achim

min. 38 - Mihai Roman
a fost avertizat de centralul întâlnirii

min. 35 - Attila Hadnagy a ratat o ocazie monumentală. Din situaţie de unu la unu, Hadnagy l-a luat la ţintă pe Albuţ!!!

min. 31 - GOOL FC BRAŞOV !!! Dorel Zaharia a reluat cu capul, din patru metri, centrarea lui Cătălin Munteanu, iar Albuţ a fost învins pentru a doua oară!!! FC Braşov - Gloria 2-0 !!!

min. 28 -
şutul lui Rui Duarte, din 15 metri, a trecut pe lângă poarta lui Albuţ. Gazdele continuă presingul, dar oaspeţii se apără eroic!

min. 24 - ocazie mare pentru FC Braşov: centrarea periculoasă a lui Duarte a fost respinsă, in extremis, din faţa porţii, de Coroian şi Albuţ

min. 17 - Mihai Roman
l-a găsit perfect în careu pe Dorel Zaharia, dar atacantul "stegarilor" a trimis pe lângă poartă lovitura de cap

min. 8 -
braşovenii continuă forcingul la poarta lui Albuţ, dar centrarea lui Zaharia a fost respinsă din careu de fundaşii bistriţeni

min. 3 - GOOL FC BRAŞOV !!! La prima acţiune importantă, Rui Duarte a centrat de pe dreapta, iar Attila Hadnagy a reluat cu capul, din trei metri, în plasa porţii lui Albuţ !!! FC Braşov - Gloria Bistriţa 1-0!

min. 1 - startul partidei

FC Braşov: 1. Coman - 2. Rui Duarte, 4. Abrudan, 55. Nuno Diogo, 3. Ezequias - 14. Roman, 10. Ilyes, 8. Grigore, 7. Munteanu - 11. Zaharia, 9. Hadnagy

Rezerve: Kajcsa - Oros, Voicu, Cristescu, Nene, Piţurcă, Sburlea

Antrenor: Viorel Moldovan

Gloria Bistriţa: 1. Albuţ - 20. Homei, 3. Ciucă, 7. Coroian, 27. Dinu - 19. Iodi, 24. Hora, 10. Sânmărtean, 5. Velcovici - 28. Târnăvean, 11. Borbely

Rezerve: Ţurcaş - Diogo, Achim, Săceanu, Tibor Moldovan, Enescu, Băjenaru

Antrenor: Florin Halagian

Arbitrii: Marius Avram (Bucureşti) - Octavian Şovre (Oradea), Ioan Onicaş (Zalău)

Înaintea fluierului de start al partidei s-a păstrat un moment de reculegere în memoria lui Constantin Cârstea, fostul antrenor al bistriţenilor, care a încetat din viaţă zilele trecute, răpus de cancer.