FC Braşov s-a distrat cu ucrainienii de la Karpaty Lvov

0
În ultimul amical, FC Braşov a învins, cu 4-1, pe Mattersburg

FC Braşov a disputat, astăzi, în Antalya, cea de-a treia partidă de verificare a cantonamentului din Turcia.

După ce i-au învins pe sârbii de la Partizan Belgrad (3-0) şi i-au umilit pe austriecii de la Mattersburg (4-1), „stegarii" au trecut lejer şi de gruparea ucraineană Karpaty Lvov, pe care au învins-o cu un sec 3-0.

Cătălin Munteanu a deschis scorul în minutul 23, executând perfect o lovitură liberă de la circa 25 de metri. La reluare, tânărul Mateiu a majorat diferenţa în minutul 65, printr-un şut imparabil de la 18 metri. Fundaşul Nuno Diogo a stabilit scorul final în minutul 80, după un corner executat de Chipciu.

„Galben-negrii" vor reveni sâmbătă seara în ţară, iar marţi se vor întoarce în Antalya, pentru cel de-al doilea stagiu de pregătire al anului.

FC Braşov (repr I): Mincă - Voicu, Abrudan, Nuno Diogo, Ezequias - Roman, N. Grigore, C. Munteanu, Landauri - Hadnagy, Sburlea.

FC Braşov (repr a II-a): Kajcsa - Voicu, Abrudan, Nuno Diogo, Cr. Ionescu - Cristescu, Ilyes, Grigore (min. 60 Mateiu), Landauri (min. 60 Chipciu) - Hadnagy (min. 60 Dedu), Zaharia (min. 60 Bălţoi).