Fotbal: Meci amical: FC Braşov – Karpaty Lvov 1-0 (PAUZĂ)

0
Cătălin Munteanu i-a adus în avantaj pe "stegari"

FC Braşov dispută astăzi, în Antalya, cea de-a treia partidă de verificare a cantonamentului din Turcia.

După ce i-au învins pe sârbii de la Partizan Belgrad (3-0) şi s-au distrat cu austriecii de la Mattersburg, „stegarii" întâlnesc formaţia ucraineană Karpaty Lvov.

La pauza confruntării, băieţii lui Viorel Moldovan conduc cu 1-0. Golul a fost marcat în minutul 23, de Cătălin Munteanu.

Fostul dinamovist a executat perfect o lovitură liberă de la 25 de metri, direct în vinclul porţii adverse.

Până la finalul celor 45 de minute, Zaharia şi Hadnagy au ratat două situaţii clare de a majora diferenţa pe tabelă.

În prima parte, Viorel Moldovan a trimis pe teren următoarea echipă: Mincă - Voicu, Abrudan, Nuno Diogo, Ezequias - Roman, N. Grigore, C. Munteanu, Landauri - Hadnagy, Sburlea.