Braşov: Rom Cri Braşov a fost umilită de Steaua

0
Rom Cri este pe ultimul loc în Liga Naţională

SCM HC Rom Cri a pierdut fără drept de apel duelul susţinut în etapa a XII-a a Ligii Naţionale de handbal masculin, braşovenii fiind învinşi, în deplasare, de Steaua, cu 25-41.

După evoluţia bună din partida cu HCM Constanţa, băieţii lui Vasile Curiţeanu au clacat lamentabil în deplasarea din Ghencea, la capătul unui meci în care experienţa bucureştenilor şi-a spus cuvântul, iar braşovenii au înregistrat cel de-al 11-lea insucces al sezonului.

Chiar dacă a început foarte bine întâlnirea, conducând cu 7-2 şi 8-3, formaţia de la poalele Tâmpei a fost egalată în minutul 15, iar partea a doua a primei reprize a aparţinut în totalitate gazdelor, care conduceau la pauză cu 22-14.

Steaua şi-a respectat blazonul în mitanul secund, producând braşovenilor una dintre cele mai usturătoare înfrângeri ale sezonului.

Nu am jucat nimic în această seară, iar Steaua a controlat jocul aproape în totalitate. Chiar dacă am avut o prestaţie bună la început, am fost dominaţi copios după minutul 15.

Am comis multe erori şi am făcut un joc foarte slab", a menţionat antrenorul Braşovului, Vasile Curiţeanu.