Razie de amploare în municipiul Brăila
0
Poliţişti de la Birourile Ordine Publică, Investigaţii Criminale, Proximitate şi Rutier, în cooperare cu militari jandarmi, au acţionat în Piaţa Halelor, Piaţa Apollo şi Piaţa Concordia, pentru prevenirea şi combaterea faptelor de comerţ ilicit, asigurarea unui climat de ordine şi siguranţă civică în rândul cetăţenilor şi pentru prevenirea evenimentelor rutiere în zonele aglomerate.
Forţele de ordine au legitimat 140 de persoane, au efectuat verificări la 50 societăţi comerciale, 75 de persoane fizice autorizate şi 36 de producători particulari, şi au controlat în trafic 33 de autovehicule de transport marfă.
Pe parcursul derulării activităţilor specifice au fost constatate 85 de contravenţii, pentru care au fost aplicate sancţiuni în valoare totală de 14.341 de lei, şi au ridicat în vederea confiscării, bunuri în valoare de 110 lei.