Stiri din Braila

Brăila: Poliţiştii au fost prezenţi la funeraliile interlopului "Adi Bălan", locotenentul lui Romică Caţali

9 februarie 2010, 11:13 |  Autor: Marian Gheorghe | 

Cuvinte cheie: Brăila, poliţişti, funeralii, Adi Bălan, Caţali, Spania,

Brăila: Adrian Bălan era urmărit general

Brăila

Brăila: Adrian Bălan era urmărit general

 

Cortegiul funerar care însoţea sicriul lui Adrian a fost însoţit de oamenii legii, care sperau să dea de urma liderului grupării "Vărsătura"

Oamenii legii s-au infiltrat, ieri, în grupul celor care l-au condus pe ultimul drum pe Adrian Bălan zis „Adi", considerat locotenentul lui Romică Bogăţeanu, zis „Caţali", liderul interlopilor din Vărsătura, urmărit general, condamnat pentru ultraj la poliţist.

Pe Aceeaşi Temă

Adrian Bălan era, la rândul lui, condamnat în aceeaşi cauză, la doi ani de închisoare. A murit în Spania şi a fost condus spre Cimitirul Radu Negru, ieri, iar poliţiştii au însoţit discret cortegiul, în speranţa că-l vor repera pe Romică.

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    Ramona Ursu

    Nu e „Ferma animalelor“. De fapt, e o nedreptate să compari porcul cu acei indivizi fără scrupule, plini de nesimţire şi cu un tupeu mare cât toate haznalele României adunate la un loc. Continuare

    Fericirea de a îngheţa într-un tren din Bărăgan

    Grigore Cartianu

    Declaraţia săptămânii nu vine de la eterna gâlceavă din Palatul Parla­mentului, ci dintr-un alt palat, situat în apropierea Gării de Nord.

    Nimic pentru România

    Petre Barbu

    N-am scris pentru România şi nici pentru patronii gazetelor. Am scris aşa, ca să mă cred Dumnezeu.

    Boala noastră fără leac

    Radu Paraschivescu

    Există trei borne obligatorii pe traseul suspicionitei româneşti în tranziţie.

    Inaniţia la români

    Dan Străuţ

    La prima vedere, e doar statistică: România – o ţară „eminamente agrară“ – importă mâncare de peste trei miliarde de euro pe an, iar în anul agricol de vârf 2011 importurile agroalimentare au atins recordul istoric de 3,7 miliarde de euro.

    Corupţia ca stare de fapt

    Liviu Avram

    Butada care caracterizează guvernările de stânga-dreapta din România: unii sunt prea hoţi, ceilalţi sunt prea proşti.

    Adevarul on Facebook
     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole