Patronul de la FC pare să fi văzut alt meci : “Nu am avut ocazii, dar ei au avut?”

0

Spre deosebire de alte partide, când critica echipa chiar şi la victorie, de data aceasta finanţatorul FC Botoşani a fost foarte blând cu formaţia sa în ciuda înfrângerii usturătoare suferite la Brăneşti.

Acesta crede că victoria cu 3 - 0 a fostei componente a ligii I este exagerată faţă de aspectul jocului. "Nu am avut ocazii, dar ei au avut?" a întrebat Valeriu Iftime. În opinia acestuia la primul gol a fost vinovat Roheţchi, iar cel de-al treilea a survenit după o „greşeală copilărească" a lui Boroştean. „Din păcate asta este, dar eu cred că putem mai mult. Deocamdată mai căutăm nişte fotbalişti, trebuie adus unul la mijlocul terenului, nu avem play-maker. Oricum în repriza a doua, cu Vali acolo la mijloc am avut nişte ocazii", a spus patronul de la Elsaco referindu-se la faptul că spre finalul partidei Valeriu Bordeanu a evoluat ca mijlocaş coordonator. Preşedintele executiv de la FC Botoşani Cornel Şfaiţer a sosit la meci în repriza a doua, a recunoscut că Victoria a câştigat pe merit, dar crede şi el că rezultatul a fost exagerat.