Botoşani: Noroc din plin după zborul cu maşina

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Botoşani: Noroc din plin după zborul cu maşina
Botoşani: Noroc din plin după zborul cu maşina

Laurenţiu Aniculăiesei (33 de ani) a pierdut controlul autoturismului său în curba de la Lebăda şi a zburat peste pod de la doi metri înălţime. Pasagerul de pe bancheta din dreapta a reuşit

Laurenţiu Aniculăiesei (33 de ani) a pierdut controlul autoturismului său în curba de la Lebăda şi a zburat peste pod de la doi metri înălţime. Pasagerul de pe bancheta din dreapta a reuşit să iasă din maşină după impact şi să-l salveze pe şoferul care era prins între fiarele contorsionate ale autoturismului.  El a sunat la 112, iar un echipaj al ambulanţei l-a transportat pe şofer la Spitalul Judeţean Botoşani, cu o plagă la nivelul urechii drepte. ,,Victima prezenta traumatism carnio-cerebral şi o plagă la nivelul urechii. I s-a acordat primul ajutor şi a fost ţinută sub observaţie“, a declarat doctor Petre Rădăuceanu, şef  la Unitatea de Primire Urgenţe.

Poliţiştii cred că bărbaţii au avut noroc după ce s-au răsturnat cu maşina de pe pod, mai ales că autoturismul era plin cu geamuri termopan. În timpul impactului, geamurile s-au spart, iar cioburile  au umplut maşina. Oamenii legii au demarat o anchetă pentru a stabili cauzele producerii accidentului.

Se pare că şoferul vinovat suferea de depresie după ce soţia sa a plecat la muncă în Italia. De altfel, înainte de a pierde controlul volanului, Laurenţiu Aniculăiesei a fost în Botoşani pentru a-i trimite soţiei sale un pachet în Italia. Prietenul său susţine că era tot mai abătut în ultima perioada şi acuza dureri de cap. Şoferul avea permis auto doar de două luni.

Botoşani

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite