Bistriţa : Gloria eliminată din Cupa României de Fc Braşov

0

Gloria Bistriţa a fost învinsă aseară în primul meci al sferurilor de finală din Cupa României  de FC Braşov cu . Scorul final a fost 3-0 în  favoarea  braşovenilor.

Gloria Bistriţa a fost eliminată aseară din cupa Românie Timişoreana de FC Braşov.  Bistriţenii nu au reuşit să înscrie. Formaţia lui Viorel Moldovan a deschis scorul chiar în minutul trei, prin Attila Hadnagy, Dorel Zaharia majorând diferenţa în minutul 31. Singurul gol al reprizei secunde a fost înscris de căpitanul Robert Ilyes, care a punctat din penalty, în minutul 60.

Gloria şi FC Brasov se vor întalni din nou duminică 22 noiembrie, la Bistrita, de la ora 17.00. Meciul va fi transmis  în direct la GSP TV, în etapa a 14-a a Ligii I.

Bistriţenii s-au calificat în sferturi dupa ce a trecut în 16-imile competiţiei de divizionara secundă CS Dunarea Giurgiu (3-0), iar în optimi de FC Steaua Bucuresti (5-4 dupa lovituri de departajare)