Gloria Bistriţa - Milsami Orhei, scor 1-1, într-un meci amical

0
Gloria Bistriţa - Milsami Orhei, scor 1-1, într-un meci amical (foto arhiva Adevarul)

Formaţia Gloria Bistriţa a terminat la egalitate, vineri, scor 1-1, cu echipa FC Milsami din Republica Moldova, într-un meci amical disputat la Braşov, informează site-ul oficial al grupării bistriţene.

Golul Gloriei Bistriţa a fost marcat de Cornel Predescu, în minutul 81, din penalti, informează Mediafax. Oaspeţii au egalat cu 2 minute înainte de final, prin Guilermo. În prima repriză au evoluat în tricourile alb-albastre Bota (Caparco '23) - Traşcă, Peica, Năstase, Reano - Țârcă, Enescu, Anton, Ayza - Bărbulescu şi Bratu. Nicolae Manea a folosit în acest meci de verificare toţi portarii pe care îi are la dispoziţie, astfel că în repriza secundă au apărat pe rând Lăzăreanu şi Oghinciuc (intrat în minutul 67). Jucătorii de câmp au fost: Bamba, Daniel Stan, Canon, Cafasso - Alex Stan, Romario, Feher, Markisio - Predescu şi Layo.

Ultimul meci de verificare al Gloriei de la Braşov se va disputa duminică, de la ora 10.30, cu CSM Făgăraş.