Doi dansatori sportivi bistrițeni, medalie de bronz la Openul din Ungaria

0
Andra Galbăn și Rareș Moldovan

Rareș Moldovan și Andra Beatrice Galbăn, cea mai bună pereche de dansatori sportivi din Bistrița, au obținut medalia de bronz la Hajduboszormeny Open 2010, concursul internațional de dans sportiv desfășurat în 13 martie în Ungaria

Cei doi dansatori, de la Clubul Top Dance Life Bistrița au concurat la categoria 16-18 ani standard, unde au obținut locul III. De la același club au participat și perechea Daniel Marica și Denisa Berendea, care s-au calificat în semifinală pe locul IX. Cele două perechide la Top Dance Life au concurat și la categoria IDSF Adulţi, cea mai dificilă categorie de vârstă, unde participă perechi cu vârste cuprinse între 16 şi 35 ani. La această categorie Rareş Moldovan - Andra-Beatrice Galbăn s-au clasat pe locul XII, în timp ce perechea Daniel Marica - Denisa Berendea a obţinut locul XXI, reuşind calificarea în sferturi de finală.