Bistriţa: Gloria a remizat cu Astra Ploieşti

0

Gloria Bistriţa a remizat în partida jucată în această seară contra Astrei Ploieşti, scor 1-1. Meciul a contat pentru etapa a II a Ligii I din sezonul competiţional 2010-2011.

După o primă repriză în care am văzut doar două faze mai importante, una dintre ele aparţinând lui Moraes care înscrie dar golul este anulat pe motiv de ofsaid, Predescu debutează cu dreptul la Bistriţa şi înscrie pentru 1-0 în minutul 78. Şutul său la firul ierbii a reuşit să-l păcălească pe Ebede. Cu patru minute înainte de final, centralul Istvan Kovacs acordă penalty la o fază bine jucată de Mihalcea care a căzut teatral în careu, abia atins de Velcovici. Un minut mai târziu, Rohat înscrie fără probleme în poarta apărată de Albuţ. La meci au asistat peste 2000 de spectatori. Antrenorul Astrei Ploieşti, Mihai Stoichiţă a urmărit meciul alături de preşedintele Petre Buduru din apropierea mesei presei, fiind suspendat pentru această partidă. Următoarea partidă a Gloriei Bistriţa este programată pentru luni, 9 august, în compania echipei Sportul Studenţesc. Tot în această seară, Gloria a lansat şi noua revistă a clubului, „Fan Magazin".

Caseta tehnică

Gloria Bistriţa: 22. Albuţ - 17. Săceanu, 7. Coroian, 18. Frăsinescu, 5. Velcovici - 30. Băjenaru (28. Bawab '79), 29. Anton (25. Predescu '64), 6. A. Mureşan, 2. C. Petre - 10. Moraes, 11. De Souza (20. De Pina '52). Manager: Laurenţiu Reghecampf. Director tehnic: Remus Vlad.
Astra Ploieşti: 12. Ebede - 2. Măţel (21. Fatay '84), 5. Rohat, 4. Mihalache, 17. V. Sandu - 18. Strătilă, 11. Bornosuzov, 8. Takayuki, 23. V. Dinu - 19. Lukacs (7. Popara '71), 9. Vădrariu (15. Mihalcea '78). Antrenor: Mihai Stoichiţă.
Cartonaşe galbene: Velcovici '59, A. Mureşan '80, Frăsinescu '87 / Bornosuzov '88
Arbitri: Istvan Kovacs (central) - Daniel Hulubei, Iulius Timar (asistenţi) - Paul Unimătan (rezervă)
Observatori: Alexandru Popescu, Nicolae Grigorescu