Bistriţa: Gloria Bistriţa - Dunarea Galaţi 2-0

0

Gloria a câştigat ieri cel de-al patrulea meci de pregătire. Bistriţenii au jucat în compania gălăţenilor de la Dunărea Galaţi şi au învins cu scorul  de 2-0.

Gloria a disputant ieri, al patrulea meci de verificare al stagiului de pregătire de la Brasov, în compania echipei Dunarea Galaţi (Liga a II-a). Partida s-a desfăsurat la Harman, localitate aflata la 10 km de Braşov.

La finalul celor 90 de minute, tabela a arătat scorul de 2-0 (0-0) în favoarea echipei bistriţene. Csaba Borbely a deschis scorul în minutul 65 din penalty, dupa un fault asupra lui Andrei Mureşan. Ciprian Petre a mărit diferenţa în minutul 88, după o fază-spectacol creată de Lucian Sânmărtean.

Urmatorul meci amical al Gloriei este programat astăzi de la ora 18.00, la Codlea, adversara fiind echipa de ligă secundă FCM Târgu Mureş.