Rezultate bune şi surprize la “Cupa celor trei” la judo

0
Judoka de la Bronx/SCM Bacău

În acest weekend a avut loc la Oneşti Memorialul de judo "Cupa celor trei", un concurs la care au participat nouă cluburi din Moldova şi peste 200 de sportivi.

Concursul a început cu un moment de reculegere în memoria profesorului de judo Gheorghe Dumbrava, ce a decedat vineri.
CS BRONX /SCM Bacău a obţinut rezultate bune, dar şi surprize prin Vlad Dabija (locul II la U13, categ. 50 kg), la primul său concurs.

Melania Calfa a câştigat categoria 26 kg, la U11. Maria Cata a concurat şi la U13 şi la U15 şi a ocupat un loc I şi un loc III.

La U 13, Cechea Octavian a luat medalia de argint la categoria 38 kg, iar Loredana Panţâru s-a clasat pe locul III (categ. 32 kg).

"Centrul Judeţean sportiv Bronx de la Trebeş va fi gata până la mijlocul lui noiembrie. Acolo avem două săli de judo şi lupte, o sală de studiu şi una de box, iar pe viitor vor fi locuri de cazare pentru mini-cantonamente. Cred ca e unicul din Moldova şi multumim pe aceadstă cale celor care ne-au ajutat şi ne sprijină în continuare" a declatat Daniel Zodian, antrenorul SC BRONX Bacău.