Bacău: FCM şi Sport Club, victorii la scor

0

Atât FCM Bacău cât şi Sport Club Bacău au reuşit să-şi depăşească adversarele de vineri la trei goluri diferenţă.

FCM Bacău a început în forţă întâlnirea cu CSM Focşani, reuşind să conducă după doar 6 minute de joc cu 2-0, prin golurile înscrise de Boghian (min. 4) şi Vraciu (min. 6).

Au urmat o serie de ratări din poziţii unu contra unu (Vraciu -min 15 şi 19), Curiliuc (min 25) şi Menghia (min. 28).

După pauză meciul a mai avut o singură fază notabilă, golul înscris de Luncanu la un minut de la intrarea sa în teren, printr-un şut din vole de la 12 metri, lateral stânga.

Scor final: FCM Bacău - CSM Focşani 3-0 (2-0)

FCM BACĂU: Stamatin - Apostol, Lozneanu, Ursu, Eudean - Vraciu, Apostu, Menghia (55 Întuneric), Doboş (62 Luncanu) - Boghian (72 Huiban), Curiliuc (37 Lipovanu). Antrenor: Gheorghe Poenaru.

CSM FOCŞANI: Borş - Ciornei, Toma, Crăciun, Dima (57 Grama) - Suvac (85 Şonţu), Dumitriu, Bucătaru, Mândrescu (68 Săpunaru)- Predoiu, Milea (80 Târcă). Antrenor: Aurel Pastia.

***

Al doilea meci al zilei, disputat vineri la aceeaşi oră, le-a pus faţă în faţă pe Aerostar şi S.C. Bacău.

Partida a fost la discreţia echipei conduse de Ciprian Panait, ce a câştigat în deplasare cu 1-4 (0-3).

Au înscris pentru Sport Club - Răduţoiu (min. 10 şi 24), Vasiliu (min. 27) şi Bampa (min. 84), iar pentru gazde Ichim (min.56) .

AEROSTAR: Iacobuţă - Varea, Burcă, Ichim (64 Puşcaşu), Bălăiţă (eliminat în min. 72 ) - Ghioc (81 V. Gheorghe), Dragotă, Gândulescu (85 C. Gheorghe), Dumitriu - S. Boghian, Carp. Director tehnic: Gogu Munteanu

SPORT CLUB: Satco - Răduţoiu, Matei, Bamba, Dobârceanu - Doicaru (64 Ungureanu), De Grood (47 Adăscăliţei) - Vasiliu, Petrea, Pricop (53 Milovanovic) - Drăgan (85 Banu). Antrenor: Ciprian Panait.