Absolvenții de la Colegiul ”Mihai Eminescu” au aruncat tocile
0Zeci de absolvenți de clasa a XII-a de la Colegiul "Mihai Eminescu" au participat astăzi la cursul festiv. Ei au mărsăluit pe centru după care s-au îndreptat către Filarmonica "Mihail Jora".
150 de absolvenți de clasa a XII-a de la Colegiul "Mihai Eminescu" au mărșăluit astăzi în centrul orașului. Bucuroși că au finalizat ciclul liceal, îmbrăcați în robe, aceștia și-au strigat bucuria pe stradă până la Filarmonica "Mihai Jora" unde au participat la cursul festiv.
VIDEO: Absolvenţii Colegiului „Mihai Eminescu“ au mărşăluit în centrul oraşului
În Sala Ateneu profesorii au făcut prezența pentru ultima oară. "Toți acești ani de liceu au trecut foarte repede, probabil și pentru faptul că am învățat foarte mult. Ne așteaptă Bacalaureatul, un examen foarte greu și abia așteptăm să ajungem studenți", ne-a spus Andra Popescu, de la clasa a XII-a B.