Scandal la un meci de liga a II-a. Suporterii au intrat pe terenul de joc

0

Partida de sâmbătă dimineaţa dintre UTA BD şi FC Braşov, din seria a doua a ligii secunde de fotbal a avut un moment tensionat. Doi suporteri braşoveni au sărit gardul şi au intrat pe terenul de joc.

Meciul a fost intrrrupt câteva minute până ce oamenii de ordine au reuşi să-I scoată de pe gazon pe scandalagii.

UTA BD a învins sâmbătă formaţia FC Braşov cu scorul de 3 la 2. Arădenii au condus la pauză cu 2-0, în urma golurilor marcate de Man şi Curtuiuş. După reluare, Man a ridicat scorul la 3-0 şi se părea că arădenii vor avea un meci facil.

Braşovenii au reuds din handicap în minutul 54 prin Ene, iar în minutul 58, Hlistei a fost eliminate în urma cumulului de cartonaşe. Oaspeţi s-au apropiat la un gol, cu 10 minute înainte de final.

Deşi au avut două ocazii bune de a egala, partida s-a încheiat cu victoria arădenilor.

UTA: Miron – Polgar, Manea, Botiş, Gligor – Strătilă, Chindriş, Tănase, Hlistei – Man – Curtuiuş.

FC Braşov: Iacob – Coman, Istrofor, B. Madeira, Vagner – S. Pană, Manole, V. Munteanu, B. Rusu – D. Ene, Alupoaie. Rezerve: Mutu – Popa, Livan, Cerlincă, Avram, Popa, Matei.

Vă mai recomandăm: Fost fotbalist al UTA-ei, mort într-un accident de muncă. În urma lui a rămas un copil de 2 ani şi jumătate

FOTO Laza Cnejevici a fost înmormântat. Foşti jucători de la Poli şi UTA, cât şi iubitorii muzicii populare bănăţene l-au purtat pe ultimul drum