Stiri din Arad

Singurul pantofar arădean care are o bază de date electonică a clienţilor

26 ianuarie 2010, 08:12 |  Autor: Ana Maria Stoica | 

Cuvinte cheie: arad, pantofar, inedit, Ştefan Filipaş,

Ştefan Filipaş îşi găseşte clienţii cu ajutorul unui simplu click

Ştefan Filipaş îşi găseşte clienţii cu ajutorul unui simplu click

 

Ştefan Filipaş este singurul pantofar din Arad care îşi monitorizează comenzile pe calculator. Reducerile de preţ pentru clienţii fideli sunt metoda prin care cel mai tânăr pantofar din Arad încearcă să se impună pe piaţă.

Ştefan Filipaş este repară încălţămintea arădenilor de mai bine de 12 ani şi a „rupt gura târgului” în aceste zile, când şi-a inaugurat propria bază de date electronică a clienţilor. Ideea a venit odată cu reamenajarea atelierului în care Ştefan îşi desfăşoară activitatea. „Am vrut să schimb ceva pentru clienţii mei. În acest sens, mi-am amenajat un nou atelier, mult mai modern, la care am adăugat idei noi şi inedite. Este vorba despre o bază de date electronică a tuturor clienţilor mei. Astfel, îi pot găsi mult mai uşor pe cei care vin des la mine şi le pot oferi reduceri consistente”, a spus Ştefan Filipaş.
Pantofarul îşi verifică zilnic comenzile cu un simplu click şi spune că baza de date electronică îi simplică mult munca. În viitor, Ştefan s-a gândit să-şi creeze şi un site propriu, prin care să poată primi comezi online.

Site online de comenzi
„Trebuia să ofer ceva nou clienţilor mei. Am făcut un atelier mo­dern şi primitor. Vreau ca fiecare client să vină cu drag la mine. Deviza mea este respect faţă de client, cali­tate şi seriozitate”, a spus cel mai tânăr pantofar din Arad.
„Sunt mândru de tot ceea ce fac. Eu nu mă văd să muncesc altceva pentru că pentru mine acest job e mai mult decât o pasiune. Sunt foarte optimist, chiar dacă trecem prin momente mai critice cu această criză. În viaţă, nimic nu se construieşte de azi pe mâine. Oricine vrea să înceapă o afacere, trebuie să aibă răbdare şi să ştie să îşi vândă visul”, a continuat cizmarul.
La rândul lor, clienţii lui Ştefan au mărturisit că se bucură că pantofarul lor preferat le păstrează datele de contact şi comenzile făcute. În acest mod, clienţii fideli, care vin cu cât mai multe perechi de pantofi la reparat, beneficiază şi de reduceri consistente.

Ghiceşte personalitatea
Ştefan Filipaş spune că îşi dă seama imediat cu ce fel de om are de-a face, în momentul în care acesta intră în atelier. Arădeanul spune că în felul în care o persoană îşi păstrează pantofii, aşa obişnuieşte să se comporteşi în societate.

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    Cizmarul la care îţi faci programare pe Internet

    Ştefi Pantofarul, cum îl ştiu prietenii, vorbeşte cu clienţii lui pe Messenger, direct din atel ...

    Ștefy pantofarul i-a confecționat președintelui Traian Băsescu o pereche de pantofi din piele

    Încălțările vor ajunge la președintele Băsescu zilele acestea, într-un colet cu sigla pantofaru ...

    Carmen Bejan a primit vizite intime la Penitenciar

    Conform reprezentanților Penitenciarului Arad, deținuta Carmen Bejan, condamnată pentru că a u ...

    Raed Arafat: "Îmi dau demisia, dacă se modifică legea sănătății"

    Subsecretarul de stat Raed Arafat și-a exprimat nemulțumirea față de proiectul noii legi a sănă ...

    104 de persoane executate în regimul Ceauşescu. Cazul Ion Pistol

    Dintre sutele de condamnaţi la moarte în regimul Ceauşescu, au fost executate 104 persoane. Pe ...

    Şi-a condus copilul şi părinţii pe ultimul drum. Vezi FOTO de la înmormântarea victimelor de la Şag!

    Lacrimile nu au putut exprima durerea Ana-Mariei Toth, femeia care şi-a condus pe ultimul drum, ...


    Adevarul on Facebook

    Constantin Iftime

    Realitatea străzii, uneori, e plină de bătrâni şi de adolescenţi, alteori de oameni fără mulţumire, care vibrează de nevroze. Oamenii au multe libertăţi, dar nu-s fericiţi. Uneori, şi un lucru neînsemnat poate să-i dezechilibreze. Continuare

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

    Du-te acasă, bodyguard!

    Petre Barbu

    Şi am uitat, la dracu’!, să mă iubesc şi să-mi iubesc îngerul meu păzitor.     

    Se poartă căpuşele

    Simona Catrina

    Mi-amintesc de un amic bun ca un corn cald, generos şi chitit pe o viaţă onestă, îndrăgostit ghem de o colegă de facultate.

    Papagalul lui Flaubert

    Andrei Craciun

    Am aniversat de curând, în tăcere, fără fast, ba chiar fără niciun martor, un deceniu de când sunt flaubertian.

    Restauraţia

    Liviu Avram

    Cel mai norocos personaj din procesul Trofeul Calităţii este Adrian Năstase.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole