UTA şi-a luat adio de la promovarea în Liga I

0

UTA a remizat ieri  cu FC Argeş, scor 1-1,  şi iese din lupta pentru un loc în liga întâi. Bătrâna Doamnă nu a putut-o învinge pe FC Argeş,  cele două fiind considerate cele mai bune echipe din tur. În acest moment nici una dintre cele două echipe nu mai are nici o şansă la promovare.

Cu toate că a început meciul în forţă, şi a marcat încă din minutul 10 prin Drida, din penalty, UTA a fost egalată încă din minutul 25 de Bălaşa. Piteşteanul a marcat cu capul în urma unui corner. În partea secundă UTA a forţat victoria, însă nimeni nu l-a putut învinge pe Boşneag.

Antrenorul arădean, Ionuţ Popa a protestat  în urma unui fault la Mihuţ, iar arbitrul l-a trimis în tribună.

La finalul meciului, antrenorul alb roşilor, Ionuţ Popa, a declarat: “Sper să reuşească şi UTA odată,  aşa cum era când mergea fabrica bine şi puteai să cumperi un arbitru cu un camion de prosoape pentru că azi arbitrii nu ştiu nici să fure, nu au valoare”.