Urmărit general prins la vama Nădlac

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un vrâncean de 28 de ani care era dat în urmărire generală pentru executarea unui mandat de arestare, a fost prins de polițiștii de frontieră arădeni.

Poliţiştii de frontieră arădeni au depistat şi predat autorităţilor competente, un cetăţean român care se sustrăgea de la executarea pedepsei cu închisoarea pentru sâvârşirea de infracţiuni la regimul circulaţiei.


Marcel P., în vârstă de 28 ani, domiciliat în judeţul Vrancea s-a prezentat la vama Nădlac  călătorind ca pasager într-un mijloc de transport internaţional.
Cu ocazia efectuării formalităţilor specifice, lucrătorii noştri au constatat că pe numele acestuia era emis un mandat de executare a pedepsei de patru luni cu închisoarea pentru săvârşirea unei infracţiunii la regimul circulaţiei.

Arad

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite