UTA a fost învinsă fără drept de apel în deplasarea de la Arieşul Turda

0

UTA  a fost învinsă în deplasarea de astăzi de la Arieşul Turda cu scor de neprezentare. Gazdele şi-au asigurat liniştea încă din prima repriză a meciului când au reuşit şă marcheze toate cele trei reuşite ale partidei. În minutul 14, Pocian a decshis scorul în urma unei lovitiri de colţ.

Avantajul Arieşului a fost mărit în minutul 18, atunci când Bucur a şutat fără speranţă pentru portarul arădean Vlad. Acelaşi Bucur reuşeşte dubla şi aduce scorul la 3-0 în minutul 30 al întâlnirii, în urma unei lovituri libere de la 25 de metri.

Turda: Pampea - C. Pop, Bier, Timar, Lacovişte- Barbuloviciu, Lupuţ, Pocian, Şaim - Tilincă, Bucur.
Rezerve: Moldovan, Cosma,Tărcă, Vanca, Pecarov, Chirciu, Hadăr

UTA: Vlad - Bălan, Pocuca, Pascariu, Diarra - Varga, Ignea, Neagoe, Nădăban - Capătă, Voiculeţ.
Rezerve: Smaranda, Tânc, Suslak, Mitic, Digbeu, Chindriş, Purice.