UTA a fost învinsă cu 2-0 în deplasarea de la Slatina în cadrul etapei de astăzi

0

UTA a fost învinsă în deplasarea de astăzi din cadrul etapei a XVI-a a seriei a doua a ligii secunde la fotbal. Cei de la ALRO au s-au impus lejer contra textiliştilor arădeni, reuşind să marcheze câte un gol în fiecare dintre cele două reprize.

Au marcat: Dulcea, în minutul 37 şi Precup în minutul 75. Aui evoluat: Tătaru, Goge, Vodiţă, Vişa, Pasăre, Eduard Stoica, Precup, Murgan, Sergiu Popescu, Dulcea, Ene – pentru ALRO, respectiv: Smaranda, Pascariu, Tînc, Dragan, Varga, Ignea, Bălan, Capată, Purece, Nădăban, Pocuca – pentru UTA.

Arbitru: Ionuţ Valentin Iugulescu (Târgovişte); Asistenţi: Iulian Szekely (Cluj-Napoca) şi Florin Potora (Aiud).