UTA Arad a învins FC Bihor cu scorul de 2-1

0

Formaţia UTA Arad a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa FC Bihor, într-un meci contând pentru etapa a X-a a Seriei II din liga secundă.

UTA putea deschide scorul încă din minutul 3, dar Nădăban a nimerit bara la penalty-ul acordat arădenilor pentru un henţ în careu al unui orădean.

Golul a căzut  abia în minutul 64, când Neagu a centrat excelent pentru Ţucudean, iar acesta a trimis cu capul în dreapta portarului şi a deschis scorul: 1-0! Bucuria avantajului a durat foarte puţin.

Chiş a a prins un şut violent în minutul 67 de la 25 de metri, astfel egalitatea pe tabelă a fost stabilită: 1-1.

În minutul 87 Ţucudean a înscris un golazzo din centarea lui Neagu.

,,Ştiam că vom avea un adversar  puternic, dar ne-am mobilizat cât am putut de mult. Până la urmă este o victorie meritată”, spune Roly Nagy, antrenor UTA.