Alba Iulia: "Oraşul nostru îmi oferă o stare de siguranţă, de confort”

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Alba Iulia: "Oraşul nostru îmi oferă o stare de siguranţă, de confort”
Alba Iulia: "Oraşul nostru îmi oferă o stare de siguranţă, de confort”

În fiecare dimineaţă, pe alba-iulia.adevarul.ro va fi postat un „top” al celor mai frumoase şi mai urâte lucruri din oraş, aşa cum sunt ele văzute de persoana al cărei portret îl veţi putea lectura în aceeaşi zi în „Adevărul de seară”, ediţia de Alba Iulia.

Moda anilor de dinainte de 1989 era ca proaspeţii absolveniţi de liceu să se îndrepte către facultăţile cu profil industrial, cu precădere către politehnici. Daniela Floroian a studiat chimia, dar a ajuns să se specializeze în domeniul culturii.

Alba Iulia frumoasă: „Îmi place Cetatea. Mă simt în largul meu în Alba Iulia pentru că aici m-am născut, am trăit şi trăiesc, pentru că e un oraş liniştit. Îmi place în Alba Iulia pentru că aici cunosc foarte multă persoane şi faptul că am în preajma mea oameni pe care îi ştiu, îmi oferă o stare de siguranţă, de confort”.

Alba Iulia urâtă: „Nu-mi place gunoiul dintre blocuri, nu-mi plac clădirile părăsite, lăsate de izbelişte”.

Alba Iulia

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite