Alba Iulia: Este un oraş cu mult potenţial
0
Alba Iulia: Este un oraş cu mult potenţial
În fiecare dimineaţă, pe alba-iulia.adevarul.ro va fi postat un „top” al celor mai frumoase şi mai urâte lucruri din oraş, aşa cum sunt ele văzute de persoana al cărei portret îl veţi putea lectura în aceeaşi zi în „Adevărul de seară”, ediţia de Alba Iulia.
Alba Iulia frumoasă: „Este un oraş frumos cu mult potenţial. Mă bucură foarte mult că Cetatea este redată circuitului turistic. Autorităţiile au făcut în acest sens un lucru bun. Cred că este un oraş care spune multe şi arată bine”.
Alba Iulia urâtă: „Cred că ceea ce nu îmi place sunt chestiuni de detaliu. Nu pot spune că există ceva ce nu îmi place deloc. Poate doar oamenii care sunt puţin neglijenţi. Ar trebui să fie mai atenţi şi mai receptivi cu ce e în jurul lor”.