Italia: Român arestat pentru furt de articole sportive
0Un cetăţean român a fost arestat la Roma, după ce a fost prins furând articole sportive dintr-un centru comecial, relatează ediţia on-line a cotidianul "Il Giornale". Tânărul român, în
Un cetăţean român a fost arestat la Roma, după ce a fost prins furând articole sportive dintr-un centru comecial, relatează ediţia on-line a cotidianul "Il Giornale".
Tânărul român, în vârstă de 25 de ani, a întrat în centrul comercial Da Vinci, în magazinul Decathlon, şi a încercat să sustragă o pereche de încălţăminte sportivă şi câteva articole vestimentare.
După ce a îndepărtat dispozitivele electrice anti-furt, românul a ascuns marfa furată sub propriile haine, fără a le plăti. Însă, la iesirea din centrul comercial a fost interceptat şi perchiziţionat de personalul de control.