Paris: Cu Dacia Duster în intrarea de la metrou
0Un şofer distrat, care conducea o Dacia Duster, a confundat intrarea la metroul din Paris cu cea într-o parcare subterană.
„Este un semn Parcarea Haussmann, mari magazine, chiar în faţă... Am făcut o greşeală. Din fericire nu era nici o persoană pe scări", a declarat conducătorul auto identificat numai ca Johan. Tânărul în vârstă de 26 de ani a reuşit să oprească la timp vehiculul, lăsând roţile din spate pe trotuar.
Poliţia franceză l-a supus pe şofer la un etilotest , dar s-a dovedit că acesta nu consumase băuturi alcoolice. Mulţi trecători au făcut fotografii cu maşina blocată pe treptele de la staţia de metrou Chaussee d'Antin-La Fayette. Un angajat al unui restaurant dn apropiere a declarat că un incident s-a produs în acelaşi loc, în urmă cu patru, cinci ani.
