George Pădure intră în afacerile cu apartamente

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Cunoscut deopotrivă pentru activitatea politică, dar şi cea de om de afaceri, George Pădure (foto)şi-a anunţat intrarea în lumea imobiliară. Star Proiect Development, compania pe care o

Cunoscut deopotrivă pentru activitatea politică, dar şi cea de om de afaceri, George Pădure (foto)şi-a anunţat intrarea în lumea imobiliară. Star Proiect Development, compania pe care o conduce, va construi un complex imobiliar în valoare de aproximativ 45 milioane de euro.

Ansamblul rezidenţial Metropolis Residence va fi realizat în partea de nord-vest a Bucureştiului, pe strada Telega, în apropiere de Piaţa Chibrit. Complexul va fi compus din trei clădiri amplasate pe un teren de aproape 6.000 metri pătraţi.

250 mil. euro pentru 1.700 de apartamente

Proiectul va consta într-o clădire cu parter şi 18 etaje şi două clădiri cu parter şi 13 etaje ce vor însuma o suprafaţă construită de aproape 37.000 metri pătraţi. "Acest proiect este primul dintr-o serie lungă care va continua în acest an şi se vrea unul de referinţă pe piaţa imobiliară din Capitală", a declarat cu ocazia lansării proiectului George Pădure. Planurile de viitor ale proaspătului dezvoltator sunt însă mult mai ambiţioase. Alături de partenerii săi, Pădure spune că va investi peste 250 milioane de euro în construcţia a aproape 1.700 de apartamente în zona lacului Plumbuita din Bucureşti. Omul de afaceri a mai declarat că în următorii cinci ani este dispus să investească, alături de partenerii săi, nu mai puţin de 750 milioane de euro în proiecte imobiliare. Cea mai importantă lucrare din portofoliul partenerilor companiei Star Proiect Development este "1060 Brickel Avenue, Miami, Florida" - un hotel de lux amplasat într-o zonă rezidenţială din Miami.

Clădirea, a cărei valoare se ridică la 250 milioane de dolari, cuprinde 576 de apartamente care încorporează tehnologie de ultimă generaţie.

Alături de partenerii mei voi investi, în următorii 5 ani, aproximativ 750 de milioane de euro în proiecte imobiliare

Economie

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite