Adevarul.ro

Adevarul pentru
iPhone, iPad si Android

Teatrul Odeon deschide o galerie de artă

4 octombrie 2011, 10:23 |  Autor: Monica Andronescu | 

Cuvinte cheie: Teatrul Odeon, Galerie de Arta Contemporană,

Teatrul Odeon

Teatrul Odeon

 

Mâine, pe 5 octombrie, la ora 18.00, la Sala Studio a Teatrului Odeon va fi inaugurată Galeria de Artă Contemporană Odeon

Teatrul Odeon în parteneriat cu Danaartgallery.ro inaugurează în noua sală Studio a teatrului un nou spaţiu expoziţional dedicat expoziţiilor de artă contemporană, având drept scop promovarea tinerilor artişti.

Spectatorii vor putea astfel admira pe întreg parcursul stagiunii, lucrări de artă expuse de pictori, graficieni, sculptori, fotografi şi îi vor putea cunoaşte personal pe artişti cu ocazia vernisajelor.

Expoziţia care deschide noua galerie se numeşte „Alter Ego" şi este una de grup care va cuprinde imagini foto, artă digitală, colaj şi instalaţie pe această temă. Expoziţia pune în prim-plan personalitatea multiplă, omul din ziua de azi care reuşeşte să îşi ascundă celelalte feţe sau, dimpotrivă, expune mai multe imagini ale propriului eu.

Expoziţia va fi deschisă în perioada 5-26 octombrie 2011.


Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Adevarul on Facebook

    Constantin Iftime

    Realitatea străzii, uneori, e plină de bătrâni şi de adolescenţi, alteori de oameni fără mulţumire, care vibrează de nevroze. Oamenii au multe libertăţi, dar nu-s fericiţi. Uneori, şi un lucru neînsemnat poate să-i dezechilibreze. Continuare

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

    Du-te acasă, bodyguard!

    Petre Barbu

    Şi am uitat, la dracu’!, să mă iubesc şi să-mi iubesc îngerul meu păzitor.     

    Se poartă căpuşele

    Simona Catrina

    Mi-amintesc de un amic bun ca un corn cald, generos şi chitit pe o viaţă onestă, îndrăgostit ghem de o colegă de facultate.

    Papagalul lui Flaubert

    Andrei Craciun

    Am aniversat de curând, în tăcere, fără fast, ba chiar fără niciun martor, un deceniu de când sunt flaubertian.

    Restauraţia

    Liviu Avram

    Cel mai norocos personaj din procesul Trofeul Calităţii este Adrian Năstase.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole