Zimbru a remizat cu Tavria Simferopol

0

Echipa de fotbal Zimbru Chișinău a susținut al doilea meci de verificare în cadrul cantonamentului din Antalya (Turcia). Deși a marcat prima, gruparea galben-verzilor nu a reușit să învingă.

După ce, în urmă cu trei zile, formația din Capitală a dispus în primul meci din cadrul cantonamentului, de echipa din Premier-Liga rusă, Spartak Nalcik, "zimbrii" s-au confruntat în al doilea meci cu echipa Tavria Simferopol.

Meciul a fost mai puțin animat decât cel anterior, însă moldovenii au părut mai proaspeți decât adversara din Ucraina. Atacantul de culoare Henry Agochi care se află în probe la echipa lui Ivan Tabanov, a reușit să înscrie în al doilea meci consecutiv, deschizând tabela în minutul 30. Înainte de pauză însă, Slobodan Markovic a reușit să egaleze pentru Tavria.

În mitanul secund, antrenorii celor două echipe au operat mai multe schimbări însă rezultatul de pe tabelă a rămas intact. Zimbru - Tavria 1-1.