Zimbrii au învins în primul meci din cantonamentul din Turcia: vezi cu cine au jucat!

0

Echipa de fotbal Zimbru Chișinău a debutat cu victorie în cantonamentul de pregătire din Antalya (Turcia). În primul meci, galben-verzii au făcut instrucție cu formația chineză Tanjin Teda.

Partida a început prost pentru jucătorii din strada Butucului, care au încasat gol în prima repriză. După pauză, discipolii lui Serghei Stroenco au fost mai insistenți în atac și au înscris de două ori, golurile purtând semnătura a doi jucători aflați în probe. Pe ultima sută de metri a meciului, chinezii s-au aruncat în atac dar scorul final tot de moldoveni a fost stabilit. Plămădeală a executat perfect o lovitură de la 11 metri și meciul s-a încheiat cu scorul de 3-1 în favoarea zimbrilor.

Adversara este actuala deținătoare a Cupei Chinei și se clasează în prezent pe locul zece în competiția internă.