Vadim Bolohan a debutat la Karpaty Lviv

0

Fundaşul moldovean se află în probe la echipa din vestul Ucrainei, care participă la un cantonament de pregătire în Turcia.

În primul meci disputat pe stadionul din Antalya, formaţia din Lviv s-a confruntat cu Jagiellonia Bialystok din Polonia. După prima repriză, în care antrenorul echipei ucrainene, Vladimir Şaran a folosit mai mulţi jucători de rezervă, adversara a înscris de două ori şi conduceau la pauză cu scorul de 2-0.

În repriza secundă, la Karpaty au fost operate zece modificări, în teren fiind introdus şi Vadim Bolohan în locul lui Kuzmenok, un alt jucător aflat în probe. Moldoveanul a contribuit astfel la cele şase goluri înscrise de echipa sa, şi Karpaty a învins cu 6-2.

Următoarea partidă de verificare, Karpaty Lviv o va susţine la 31 ianuarie, împotriva campioanei de toamnă a României, Dinamo Bucureşti.