Tenismanul Maxim Dubarenco a mai eliminat un adversar de la ITF Eilat

0
Maxim Dubarenco este unul din liderii tenisului autohton

Jucătorul moldovean de tenis Maxim Dubarenco a mai obţinut o victorie, a patra consecutivă, la primul său turneu internaţional de seniori.

După ce a trecut pe rând de un israelian, un rus şi un sud-african, cel mai bun junior din tenisul autohton în anul trecut l-a devansat şi pe Jeson Patrombon din Filipine.

Maxim a început foarte bine meciul obţinând victorie 6-3 în setul inaugural. În a doua parte a jocului el s-a relaxat şi a suferit înfrângere cu un scor similar. Ultimul set a fost dominat completamente de conaţionalul nostru care a învins cu 6-1 şi a acces în sferturile de finală a turneului.

În următoarea partidă, Dubarenco va juca cu învingătorul meciului dintre italianul Claudio Grassi, favoritul numărul 5 al turneului, şi Gilad Ben Zvi (Israel).