VIDEO Află adevărul despre delfinii din Dâmbovița
0
Un videoclip lansat pe internet miercuri înfăţişa doi delfini maidanezi filmaţi în Dâmboviţa. Adevărul este că filmul nu este decât o reclamă pentru o firmă care produce covrigi, iar delfinii au fost creaţi pe calculator.
A fost postat miercuri pe internet un clip în care doi moldoveni, veniţi în vizită în Bucureşti, surprind doi delfini maidanezi care se joacă nestingheriţi în Dâmboviţa.
Filmul este de fapt o reclamă la covrigi, iar cei doi sunt actorii Ion Parea şi Veaceslav Grosu, potrivit Gândul.
Pentru realizarea filmului a fost nevoie de o lună de muncă, un scenariu clar stabilit, o zi de filmare în care s-au tras 30-40 de duble, un specialist care să creeze delfinii pe calculator şi de doi actori originari din Republica Moldova care fac toţi banii, mai scrie Gândul.