EXCLUSIV: Ucigaşul cu Ferrari vrea să fie doctor în cardiologie (VIDEO+FOTO)
0
Adrian Cocoană vrea să îşi termine studiile şi să continue afacerile imobiliare. Cocoană a cerut instanţei să-i ridice interdicţia de a părăsi Timişoara, la aproape un an de la accidentul în urma căruia un om nevinovat a murit.
Citiţi şi:
EXCLUSIVITATE Ucigaşul cu Ferrari s-a refugiat pe apă (GALERIE FOTO)
Ucigaşul cu Ferrari vrea să părăsească Timişoara
Timişoara: EXCLUSIV Cazul „Ucigaşul cu Ferrari”, elocvent pentru justiţia română VIDEO
Adrian Cocoană, şoferul de Ferrari care a ucis în urmă cu aproape un an un tânăr din Timişoara care se plimba pe trotuar, a cerut instanţei să-i permită să părăsească oraşul pentru călătorii de afaceri şi pentru a-şi da doctoratul la Bucureşti. Adrian Cocoană a solicitat magistraţilor Judecătoriei Craiova ridicarea măsurilor de siguranţă impuse de instanţă în momentul în care a fost eliberat din arest, în 13 decembrie 2008.
Potrivit sentinţei din decembrie 2008, când a fost eliberat, Cocoană are obligaţia să nu părăsească Timişoara, decât în momentul în care are termene de judecată la instanţa din Craiova, unde este judecat pentru ucidere din culpă. Cu toate acestea, Cocoană şi-a încercat norocul. „Am nevoie să îmi susţin lucrarea de doctorat şi să merg la diferite târguri cu firmele de imobiliare. Vreau să dau şi examenul de rezidenţiat”, a spus şoferul de Ferrari, Adrian Cocoană în exclusivitate pentru „Adevărul”. Acesta a mai spus că nu intenţionează să practice meseria de doctor, doar că vrea să îşi continue studiile întrerupte în momentul arestării.
VIDEO: Judecătorii de la Craiova, care au decis eliberarea din arest a ucigaşului cu Ferrari, sunt bănuiţi că au luat şpagă pentru a-l pune în libertate pe Adrian Cocoană.
SURSA: Stirile Realitatea TV