Adevarul.ro

Adevarul pentru
iPhone, iPad si Android

Rablele se toacă pe bandă rulantă

2 martie 2010, 18:12 |  Autor: Francisca M. Catană | 

Programul Rabla are succes

Programul Rabla are succes

 

În fiecare zi se casează circa 1.700 de maşini vechi. Ministrul Mediului intenţionează să suplimenteze fondurile pentru programul „Rabla“ 2010

În primele nouă zile de la lansarea programului „Rabla“ pe anul 2010 au fost predate aproape 16.000 de maşini vechi, reprezentând jumătate din numărul celor predate pe tot parcursul anului 2009, a declarat ministrul Mediului, Laszlo Borbely. Ritmul de predare este, în medie, de circa 1.700 de maşini vechi pe zi.

Numărul de vouchere pentru persoane fizice va fi suplimentat de la 40.000 la 50.000, a declarat Ministrului Mediului. Borbely a spus că fondurile alocate pentru programul „Rabla“ sunt suficiente iar, dacă va fi cazul, vor fi suplimentate.

Persoanele care vor să achiziţioneze autoturisme prin programul Rabla primesc tichete valorice de 3.800 de lei pentru fiecare maşină casată. O persoană va putea să dea cel mult trei tichete valorice (vouchere) pentru achiziţionarea unei maşini noi. Potrivit ministrului, până în prezent au fost depuse 450 de cereri pentru achiziţia de autoturisme noi.

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Mălin Bot

    O gorilă a trântit o femeie la pământ şi a bătut-o cu pumnii şi picioarele. Apoi a împărţit lovituri tuturor martorilor acestui incident. Alte trei brute i-au ţinut isonul. Violenţa extremă, comisă sub umbrela campaniei electorale pro-USL, ne arată cât de jos au coborât partidele politice. Continuare

    Adevarul on Facebook

    O lecţie pentru Băsescu şi PDL

    Ion M. Ionita

    Nu Băsescu şi PDL perorau pe la televiziuni cât de bun este uninominalul?

    Bula imobiliară a educaţiei

    Florin Iaru

    Toate lucrurile au o cauză, doar cele fără nicio cauză nu există. Dumnezeu ştie, deşi cred că dracul ştie mult mai exact!

    Golănie până la capăt

    Grigore Cartianu

    Răul a fost făcut! Necinstita lege a votului majoritar („uninominalul pur“) a trecut ieri prin Camera Deputaţilor cum trec şoferii de TIR pe şoseaua de centură: pe contrasens şi cu plăceri perverse.

    Avem dreptul!

    Ramona Ursu

    Avem dreptul la viaţă. Avem dreptul să iubim, să le oferim o mângâiere celor de lângă noi. Avem dreptul să plângem, să râdem.

    Cine ne reprezintă: Băsescu sau Ponta?

    Sabin Orcan

    Dl Ponta, mai tânăr, o fi uitat pesemne că legiuitorii noştri s-au inspirat din modelul francez atunci când au scris Constituţia.

    VIDEO "Dacii - Adevăruri tulburătoare 2012": filmul, vizionat de sute de mii de români, răstoarnă istoria

    „Istoria României se bazează pe un lung şir de falsuri?" Răspunsurile oferite în documentar au provocat o veritabilă frenezie: peste 360.000 de vizualizări, aproape 800 de comentarii.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole