Reşiţa: Antrenament cu public înainte de Trimo Trebnje

0

Echipa lui Aihan Omer a făcut spectacol cu modesta CSM Satu Mare.

Înainte de a lua drumul Sloveniei, unde va juca prima manşă din turul trei al Cupei EHF, UCM Reşiţa a învins la scor nou-promovata CSM Satu Mare, scor 37-26 (12-14), într-un meci jucat în devansul etapei a VIII-a din Liga Naţională. Echipa lui Aihan Omer a privit meciul ca pe o simplă formalitate, iar oaspeţii i-au taxat în primele 30 de minute pe ucemeriştii care au intrat în teren cu nasul pe sus. Astfel, la pauză, reşiţenii s-au văzut conduşi de o echipă modestă şi doar pauza i-a făcut să-şi reconsidere adversarul. Partea secundă a fost un adevărat gallop de sănătate al vicecampionilor, gustat pe deplin de publicul spectator.

Duminică, UCMR joacă în Slovenia, cu RK Trimo Trebjne, în manşa întâi a turului trei din Cupa EHF. “Ne-am subestimat adversarul în prima repriză, băieţii nu au jucat cu destulă seriozitate şi asta a făcut să avem două reprize diametral opuse. Duminică ne aşteaptă un meci foarte important şi cred că vom pleca spre Slovenia cu un moral bun”, a declarat Aihan Omer.