Adevarul.ro

Adevarul pentru
iPhone, iPad si Android

VIDEO Astăzi s-a lansat aplicaţia Adevărul pentru iPad!

12 ianuarie 2011, 11:26 |  Autor:  | 

 

"Adevărul" este începând de miercuri primul ziar din România disponibil şi în varianta pentru iPad.

Cel mai important ziar quality din România va putea fi accesat astfel de către românii de pretutindeni, posesori de iPad.
 
Aplicaţia de iPad a "Adevărului" va include integral fiecare ediţie tipărită a cotidianului, dar şi o serie de materiale exclusive doar pentru iPad. Posesorul va avea ocazia să citească editorialele zilei, semnate de cei mai apreciaţi jurnalişti sau oameni de cultură ai momentului, precum Andrei Pleşu, Stelian Tănase, Ion Cristoiu, Radu Paraschivescu sau Grigore Cratianu, dar şi prilejul de a  fi al curent cu ultimele informaţii despre actualitatea politică, socială, culturală şi sportivă de la noi, inclusiv prin vizionarea de fotografii de ultima oră sau materiale video.
 
Nu vor lipsi nici informaţiile despre celebrităţile internaţionale sau despre programul TV, vremea probabilă şi rată de schimb valutar.
 
"Conceptul aplicaţiei iPad pentru „Adevarul” a ţinut cont de modelul impus deja de mari cotidiene din Europa şi va fi permanent modernizat şi îmbunătăţit. Vom continuă să dezvoltăm noi secţiuni în aplicaţie şi widgeturi personalizate şi, de asemenea, în cursul acestui an, Adevărul iPad va avea şi o echipă editorială dedicata”, menţionează Aurelian Amuraritei, Web Director Division and Multimedia Project Director, Adevărul Holding.
 
Cititorii au ocazia de a naviga cu mare uşurinţă în aplicaţia de iPad a „Adevarului”, dar şi de a comenta diverse materiale, inclusiv prin realizarea unei conexiuni între aplicaţia iPad şi variantă online a ziarului. Nu lipsesc oportunităţile de transmitere conţinut prin email,  twitter şi facebook.




Grigore Cartianu prezinta aplicatia Adevarul pentru iPad



Special Adevarul: Directorul general Peter L. Imre prezinta aplicatia Adevarul pentru iPad

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    Malin Bot

    Un client al BCR, din Focşani, a învins aroganţa cu care acţionează bancherii în România. Exemplul lui trebuie urmat de către toţi cei care sunt trataţi abuziv de bănci. Cu cât mai mulţi, cu atât mai bine. Continuare

    Un dar toxic pentru Iliescu

    Liviu Avram

    Opoziţia nu a înţeles nimic din episodul Roberta, pe când Puterea se pare că da.

    Cetăţeni şi populaţii

    Mircea Vasilescu

    A plăti regulat taxele nu e suficient pentru a deveni un bun cetăţean.

    Domnul Crin, mamă-eroină

    Grigore Cartianu

    Cel mai recent raport întocmit de Institutul pentru Politici Publice (IPP) marchează o premieră absolută în politica românească din ultimii 22 de ani: un membru al forului legislativ a absentat de la absolut toate voturile unei sesiuni parlamentare (218 voturi, septembrie - decembrie 2011).

    Mic tratat de dezinformatică

    Radu Calin Cristea

    Doar în timpul comunismului s-a minţit atât de mult ca în România ultimilor ani.

    Adio, miliarde de euro!

    Ion M. Ionita

    E mai simplu să furi banii de la buget decât să construieşti cu fonduri europene.

    Adevarul on Facebook
     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole