Târgu-Jiu: Energia Rovinari a pierdut meciul cu CS Municipal Bucureşti

0

Bashetbaliştii de la Energia nu au reuşit să se impună în deplasare în meciul susţinut cu CSM Bucureşti, scorul partidei disputate în această seară la Sala Constructorul din Capitală fiind 86-75.

Gorjenii sperau să obţină cea de-a doua victorie în deplasare la meciul din această seară de la Bucureşti dar evoluţia din primul sfert nu le-a dat nici o speranţă, gazdele impunându-se cu 26-22. Următoarele două sferuri s-au încheiat la egalitate, scor 18-18 şi 22-22, gazdele impunându-se şi în ultimul sfert cu 20-13. Diferenţa de pe tabelă la finalul jocului a fost de 11 puncte iar Energia a rămas doar cu victoria din deplasarea la Sibiu care se dovedeşte a fi doar o întâmplare în condiţiile în care gorjenii n-au reuşit să se impună nici în faţa ultimelor clasate.