Steaua a facut instructie cu Zeleznik la Belgrad

0

Steaua a invins cu scorul de 4-2 pe Zeleznik Belgrad in turul doi preliminar al Cupei UEFA. Zenga l-a titularizat pe Daniel Oprita in locul lui Dinita, mutare care s-a dovedit inspirata in minutul 18.

Steaua a invins cu scorul de 4-2 pe Zeleznik Belgrad in turul doi preliminar al Cupei UEFA. Zenga l-a titularizat pe Daniel Oprita in locul lui Dinita, mutare care s-a dovedit inspirata in minutul 18. A fost nevoie de pasa de efect a lui Dorinel Munteanu care l-a gasit liber pe Oprita si atacantul stelist a inscris pe langa portarul sarb Oliver Kovacevici. Au urmat 11 minute naucitoare pentru Zeleznik. Adrian Neaga, in minutul 24, si Sorin Paraschiv, 11 minute mai tarziu, au urcat scorul la 3-0, moment in care jocul gazdelor a starnit rasete la tribuna 0 a stadionului Partizan. Dupa un inceput linistit, in minutul 48 mingea circula pe traseul Dica - Florentin Dumitru - Neaga si varful Stelei a inscris pentru a doua oara. Aflati la adapostul unui 4-0 nesperat "militarii" au redus motoarele. Atitudinea somnolenta a Stelei a fost sanctionata de gazde prin Darco Drnic si Da Silva.