Resita: UCM Reşiţa în finală
0UCM Reşiţa a învins cu 32-21 (16-10) pe Besictas Instanbul şi s-a calificat în finala Challenge Cup pentru a treia oară consecutiv.
Într-un meci incendiar, de un spectacol magnific Reşiţa a trecut lejer de turcii de la Besiktas JK la 11 goluri diferenţă. Reşiţeanul Ionuţ Stan a fost omul meciului, reuşind 10 goluri şi un joc defensiv bun. "S-a simţit lipsa lui Ramazan Done, chiar dacă Reşiţa ar fi câştigat şi cu el în teren, difernţa de scor nu ar fi fost la fel de mare" a declarat Mufit Arin, antrenorul oaspeţilor. "Mulţumesc acestui public extraordinar care a dovedit că vine la meci nu numai de prezenţă, ci pune suflet pentru echipă" a declarat Aihan Omer.
Întrebat cu cine ar prefera să joace finala, Aihan Omer a răspuns: "cu Besiktas, dar nu se mai poate, ca să-l copiez pe Balint".