Râmnicu Vâlcea: CSM a învins acasă pe CFR Timişoara cu 4-2

0

După înfrângerea cu ACU Arad, scor 3-0, municipalii au triumfat acasă cu CFR Timişoara.

CSM Râmnicu Vâlcea a câştigat azi, pe teren propriu, în faţa echipei CFR Timişoara cu 4-2, în meciul din etapa cu numărul 30 a ligii secunde de fotbal, seria a II-a. Gazdele au deschis scorul în minutul 15, printr-un autogol al lui Geamăn. Enache Câju a majorat diferenţa în printr-un penalty, însă din păcate Vişa a greşit şi înscrie în propria poartă, stabilind scorul primei reprize: 2-1. Partea secundă a aparţinut tot municipalilor, care au înscris din nou prin Săceanu şi Stromajer. Scorul final a fost stabilit în minutul 90 de Tilhuţ şi echipa antrenată de Alin Artimon a obţinut cele trei puncte puse în joc.