Parlamentarii romani - soferii bulgari, 6-6

0

Echipa Parlamentului Romaniei s-a chinuit ieri timp de aproape 50 de minute sa obtina un egal (6-6) in meciul de fotbal sustinut cu o formatie de soferi, afaceristi si comercianti din Ruse. Invitati

Echipa Parlamentului Romaniei s-a chinuit ieri timp de aproape 50 de minute sa obtina un egal (6-6) in meciul de fotbal sustinut cu o formatie de soferi, afaceristi si comercianti din Ruse. Invitati oficial de prefectul bulgar pentru o partida amicala "de integrare", deputatii si senatorii romani s-au trezit in fata a 11 simpli angajati din zona. Singura oficialitate care a catadicsit sa onoreze team-ul parlamentar de la Bucuresti a fost chiar prefectul Rumen Ianuarov, aflat de altfel in prag de alegeri. Primul gol i-a apartinut secretarului Camerei, pesedistul Victor Ponta, care de altfel a fost golgheterul meciului de ieri, inscriind nu mai putin de cinci puncte. Nici vecinii de peste Dunare nu s-au lasat mai prejos si, daca fluierul arbitrului nu intrerupea partida la scorul de 6-6, probabil ar fi iesit in avantaj. Antrenorul echipei, Dumitru Predescu, fost jucator la Dinamo, a reusit cu greu sa-i calmeze pe Victor Ponta si pe pedistul Marius Rogin, care isi imparteau cuvinte grele pe gazon. Aprinsi la fata si asudati, parlamentarii de la Bucuresti s-au retras resemnati la vestiare, unde s-au pregatit pentru ospatul care le-a fost promis de bulgari dupa partida.