Mutu a jucat pentru Juventus

0

Atacantul roman Adrian Mutu a debutat la campioana Italiei, Juventus Torino, in partida castigata de piemontezi, cu 4-2, in fata lui Cagliari, in ultima etapa din Serie A. Dupa sapte luni de

Atacantul roman Adrian Mutu a debutat la campioana Italiei, Juventus Torino, in partida castigata de piemontezi, cu 4-2, in fata lui Cagliari, in ultima etapa din Serie A. Dupa sapte luni de suspendare, Mutu a intrat in joc in minutul 57, fiind aclamat de spectatorii de pe stadionul "Delle Alpi". Internationalul roman a reusit o pasa decisiva, la reusita ghanezului Apiah din minutul 58 si a fost aproape de gol in minutele de prelungiri, atunci cand a sutat puternic, dar portarul Brunner a deviat cu greutate in corner.