Mircea Geoana si-a dus partidul in hruba

0

Presedintele PSD, Mircea Geoana, a incercat, miercuri seara, sa-i socializeze pe colegii sai, chemandu-i la o crama dintr-un restaurant de la Sosea. El s-a ocupat personal de instalarea unor ecrane,

Presedintele PSD, Mircea Geoana, a incercat, miercuri seara, sa-i socializeze pe colegii sai, chemandu-i la o crama dintr-un restaurant de la Sosea. El s-a ocupat personal de instalarea unor ecrane, pentru ca pesedistii sa poata urmari meciul de fotbal, Milan - Liverpool. Protagonisti: toata floarea PSD-ului, in frunte cu triumviratul Mircea Geoana-Adrian Nastase-Miron Mitrea. Printre meseni - lideri locali ai partidului - Viorel Hrebenciuc si Marian Oprisan, la loc de cinste. Inchiriat special, localul s-a transformat repede intr-o tribuna de stadion. Evident, doua tabere. Pe de o parte, partizanii lui AC Milan, urland de bucurie la golurile reusite de italieni in prima repriza si plecand suparati dupa ratarea lui Sevcenko la loviturile de departajare, pe de alta parte, sustinatorii echipei engleze, care au asociat imediat revenirea fotbalistilor de la Liverpool cu dorinta nedisimulata a PSD-ului de a reveni la putere. "Desi pare ca suntem condusi cu 3-0 la pauza, vom reveni, vom egala, vom intra in prelungiri si, pana la urma, vom invinge", spunea Mircea Geoana, cel mai infocat suporter al lui Liverpool. Evident ca meciul, intr-adevar spectaculos, nu a putut sa-i faca pe liderii pesedisti sa uite de sedinta din ziua urmatoare, asa ca in pauza au mai pus un pic partidul la cale.