FC Botoşani la a doua înfrângere consecutivă

0

După un început bun de retur, FC Botoşani a pierdut consecutiv două partide  în faţa liderului Ceahlăului Piatra Neamţ şi a ocupantei locului II Delta Tulcea

FC Botoşani a suferit cea de a doua înfrângere consecutivă, după ce etapa trecută elevii lui Cristian Popovici au pierdut cu 4-0 în faţa liderului Ceahlăul Piatra Neamţ. Botoşănenii au început bine meciul, controlând pprima repriză şi ratând mai multe ocazii de a marca. De partea cealaltă, tulcenii au preferat să se apere şi să conserve un  0-0 ce le asigura un punct. După o primă repriză dominată de FC Botoşani, oaspeţii au preluat frâiele jocului în partea secundă şi ultimele 15 minute ale partidei au marcat de trei ori prin Coconaşu în minutul 75 din penalty şi Lucan în minutele 82 şi 89. FC Botoşani a reuşit să înscrie golul de onoare în minutul 94 prin mijlocaşul Alex Vrabie.