Reşiţa: Duminică RK Proleter Naftagas - UCM Reşiţa

0

Partida retur din sferturile de finală CHALLENGE CUP, RK Proleter Naftagas-UCM Reşiţa, are loc duminică, 05 aprilie 2009 la Zrenjanin.

Meciul retur din sferturile de finală ale CHALLENGE CUP dintre RK Proleter Naftagas şi UCM Reşiţa se va desfăşura duminică, 05 aprilie 2009 de la ora 17:30 (18:30 ora României ) la Zrenjanin. În tur UCM Reşiţa s-a impus cu scorul 37-25( 21-15 ).
Înaintea partidei de duminică, Aihan Omer se confruntă cu 2 indisponibilităţi importante: Gheorghe Irimescu, cu o accidentare mai veche şi Michal Kraus şi nu vor face deplasarea în Serbia. Partida va fi arbitrată de brigada Michael Argyrou/Loizos Loizou din Cipru iar Delegat EHF este Koray Akguloglu din Turcia.
„Meciul nu va fi televizat în România şi având în vedere că distanţa între Reşiţa şi Zrenjanin este de numai 185 de km, aşteptăm ca mulţi suporteri ai echipei noastre să facă deplasarea în Serbia pentru a-şi susţine favoriţii” spunea Cătălin Negreanu, directorul de marketing al UCM Sport.