Adevarul.ro

Adevarul pentru
iPhone, iPad si Android

Dan Diaconescu: "Băsescu mi-a spus că pot ajunge preşedinte"

9 iulie 2010, 01:19 |  Autor: Alex Toderaşc | 

Cuvinte cheie: Dan, Diaconescu, Basescu, ajunge, presedinte,

Dan Diaconescu a stat în arest patru zile, fiind acuzat de şantaj

Dan Diaconescu a stat în arest patru zile, fiind acuzat de şantaj

 

În cadrul emisiunii "Răi da Buni" de la Antena 2, Dan Diaconescu a făcut câteva declaraţii senzaţionale în direct, prin telefon.

Moderatorul de la OTV a declarat ca însusi presedintele Basescu i-a spus ca ar avea sanse sa-i ia locul de la Cotroceni.

"Basescu mi-a spus că aş avea o şansă dacă ar fi alegeri prezidenţiale peste o săptămână" a spus Diaconescu. Referitor la planurile pe care le are în cazul în care va ajunge preşedinte, Diaconescu a dezvăluit că unul dintre miniştri ar putea fi chiar Mircea Badea. "Pe Mircea Badea aş vrea să îl pun prim ministru, cel puţin" a spus Dan Diaconescu.

Pe Aceeaşi Temă

VIDEO:



Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    SCANDALULDE LA DNA

    Primarul şantajat de Pârv şi Dan Diaconescu: „Dacă se poate să-mi dea banii înapoi, bine, dacă nu, să-şi ia medicamente de ei”
    Edilul localităţii arădene Zărand, Ion Moţ, a mărturisit pentru „Adevărul” cum a fost şantajat cu caseta pe care nu a văzut-o niciodată şi ce aşteptări are de la ancheta care îi vizează pe Doru Pârv şi Dan Diaconescu. Ascultă declaraţia primarului despre cum a fost şantajat!

    Ion M. Ioniţă

    Traian Băsescu a avut de ales între două căi. Fie accepta alegeri anticipate şi cerea tuturor partidelor parlamentare să stea la masa negocierilor pentru a găsi formula organizării scrutinului astfel încât să nu existe suspiciuni de fraudă, fie forţa constituirea unui nou guvern al aceleiaşi coaliţii PDL-UDMR-UNPR. Continuare

    Marea coafare

    Ion M. Ionita

    Schimbarea garniturii PDL îi face bine lui Ungureanu.

    Jos Băsescu!

    Florin Iaru

    Opoziţia ne anunţă că, imediat ce va cuceri reduta Parlamentului, va purcede la demiterea preşedintelui. O fi înţelept?

    Sforăitul suspect al domnului Crin

    Grigore Cartianu

    Abia ce-a fost anunţat numele noului prim-ministru, că propagandiştii USL - parlamentari, analişti, chibiţi - au şi tăbărât să-l hăcuiască, să-l demoleze, să-l cufunde în tradiţionalul rahat mediatic.

    Câte s-au spus despre Boc

    Mircea Vasilescu

    ,De la „incompetenţă" până la „curaj politic", asupra fostului premier a plouat cu caracterizări. Se înţelege ceva din ele?

    Pâlnia şi Predoiu

    Sabin Orcan

    Din păcate, calităţile dlui Predoiu nu sunt printre cele mai căutate pe malurile Dâmboviţei.

    Adevarul on Facebook
     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole